Mihai Viteazul [1970 / DVDRip] - ExtremlymTorrents

seeders: 1
leechers: 0
Added on July 9, 2016 by Extremlymin Movies
Torrent verified.


Available in versions: DVDRip

Mihai Viteazul [1970 / DVDRip] - ExtremlymTorrents (Size: 2 GB)
 Mihai Viteazul.avi1.99 GB
 sample.avi8.9 MB

Description

Denumirea originală: Mihai Viteazul
Denumire: Mihai Viteazul
An: 1970
Gen: Action / Drama / History / War
Regizor: Sergiu Nicolaescu
Actori: Amza Pellea, Irina Gardescu, Florin Piersic, Septimiu Sever, Ilarion Ciobanu, Mircea Albulescu, Ion Besoiu, Emmerich Schaffer, Olga Tudorache, Gyorgy Kovacs, Ioana Bulca, Sergiu Nicolaescu, Maria Clara Sebok, Nicolae Secareanu, Aurel Rogalschi
Durata: 3h 21m
Limba: Română

Despre film: Unul dintre cele mai cunoscute filme româneşti din toate timpurile, Mihai Viteazul este un film istoric biografic prezentându-l în prim-plan pe domnitorul valah care a unit cele 3 provincii române în secolul XVII, în ciuda voinţei Imperiului Otoman şi a celui Habsburgic.

Acest film pune în scenă la scară largă confictele de pe câmpul de luptă, combinate cu intrigi politice, crime, trădări şi drame. Prestaţia antologică a lui Amza Pellea nu face excepţie din acest tablou al superlativelor, actorul conferind personajului sau multă forţă şi charismă.

Regizat de Sergiu Nicolaescu, Mihai Viteazul a impresionat multe generaţii şi a fost una dintre cele mai grandioase producţii şi a constituit un punct de referinţă în istoria filmului românesc.

După cum v-am promis, am decis să continui să vă aduc filme româneşti, de data asta Mihai Viteazul (ca să fim în ton cu sărbătoarea unirii, care tocmai s-a scurs). Deşi mai există o versiune pe tracker, aceasta e de o calitate mult mai ridicată decât precedenta. Aveţi şi un sample de 9 MB pe care îl puteţi downloada pentru a vă convinge de calitatea rip-ului făcut de mine.
Am şi varianta DVD din colecţia Sergiu Nicolaescu, deci dacă doriţi să o urc, cereti-o în commenturile pentru acest torrent.

Am să vă rog şi de data aceasta ca să postaţi commenturi în limba româna, deoarece eu nu înţeleg limba rusă. Vă mulţumesc anticipat!
Fişier
Calitate: DVDRip
Video: x264, 704x512, 25 FPS ~ 1270 Kbit/s
Sunet: Mp3, 48000Hz, stereo, 130 kbit/s
Sample: Da

Sharing Widget


Download torrent
2 GB
seeders:1
leechers:0
Mihai Viteazul [1970 / DVDRip] - ExtremlymTorrents

Trailer