Ewa Kaczmarska - Matematyka. Vademecum maturzysty (1996) [PL] [djvu]

seeders: 28
leechers: 10
Added on February 9, 2013 by pirattein Books > Non-fiction
Torrent verified.



Ewa Kaczmarska - Matematyka. Vademecum maturzysty (1996) [PL] [djvu] (Size: 4.22 MB)
 Ewa_Kaczmarska_-_Matematyka._Vademecum_maturzysty._1996.rar4.22 MB

Description

Format DJVU
Rozmiar 4 MB
ISBN 83-85394-27-3
Rok wydania 1996
Wydanie drugie

Książka jest raczej tylko interesująca z przyczyn historycznych, ponieważ matura bardzo się zmieniła. Jak wiadomo kiedyś była lepsza. Wszystko kiedyś było lepsze, gry jedzenie, a nawet życie. Nawet jeśli ktoś siedział w obozie koncentracyjnym to będzie twierdził że życie za młodu było lepsze. W każdym razie książka może się raczej przydać studentom niż maturzystom. Maturzyści mogą jej nie zrozumieć.


WSTĘP
Drogi Maturzysto! Oddając w Twoje ręce drugie, zmienione wydanie książki mam nadzieję, że będzie Ci ona pomocna w przygotowaniach do matury, a może i do egzaminu na wyższą uczelnię.
Pierwszy rozdział zapozna Cię z obowiązującym programem. Powinno to ułatwić ekonomiczne zaplanowanie powtarzania materiału oraz zorientowanie się w zakresie wymagań egzaminacyjnych.
W drugim rozdziale omawiam poszczególne hasła programowe, podaję definicje, twierdzenia, wzory. Każde hasło uzupełniam krótkim przykładem lub zadaniem dla lepszego zilustrowania tematu i umożliwienia natychmiastowego zrozumienia problemu. Twierdzenia są przytaczane bez ich dowodzenia, ponieważ wymagane dowody znajdują się w każdym podręczniku szkolnym. Materiał, który obowiązuje tylko w profilu matematyczno-fizycznym, będę podawała w następujący sposób: * ... (treść) ... *.
Trzeci rozdział książki poświęcam pisemnym egzaminom dojrzałości. Dowiesz się, jak ?technicznie? powinna wyglądać praca pisemna. W tym wydaniu książki jako przykład egzaminu maturalnego podaję teksty zadań z roku 1993. Każde z nich jest rozwiązane z uwzględnieniem nie tylko zagadnień merytorycznych, ale i właściwej redakcji. Na końcu rozdziału znajdziesz kilka zestawów maturalnych do samodzielnego opracowania. Rozwiązania tych zadań znajdują się na końcu książki. Rozdział czwarty jest poświęcony egzaminom ustnym. Kilka przykładowych zestawów z rozwiązaniami pozwoli zorientować się w typowych wymaganiach.
Rozdział piąty zawiera zadania maturalne ułożone tematycznie. Ich rozwiązania znajdują się na końcu książki.
Przy opracowywaniu tej książki korzystałam z podręczników szkolnych oraz z dostępnych mi zbiorów zadań w językach: francuskim, rosyjskim, angielskim. Wykorzystałam także zadania z matur próbnych i egzaminów dojrzałości.
AUTORKA

Okładka 1
Spis treści 5
Wstęp 6
Spis obowiązującego materiału 8
Omówienie poszczególnych haseł programowych 13
Matury pisemne 114
Matury ustne 147
Zbiór zadań 154
Rozwiązania zadań 166

image

Sharing Widget


Download torrent
4.22 MB
seeders:28
leechers:10
Ewa Kaczmarska - Matematyka. Vademecum maturzysty (1996) [PL] [djvu]

All Comments

THANX!!!
Thank you!