Bitza - Liniste partea 1 (ExtremlymTorrents) 2014 Album

seeders: 1
leechers: 0
Added on June 20, 2014 by extremlym_vertebrain Music > Mp3
Torrent verified.


  • Artist: Bitza
  • Format: mp3 - lossy

Bitza - Liniste partea 1 (ExtremlymTorrents) 2014 Album (Size: 64.92 MB)
 Bitza 02 Lasa poantele (cu Subsemnatu) (ExtremlymTorrents.Me).mp37.39 MB
 Bitza 03 E seara (cu Alan & Kepa) (ExtremlymTorrents.Me).mp37.38 MB
 Bitza 09 Pasiunile inving legi (ExtremlymTorrents.Me).mp37.23 MB
 Bitza 04 Liniste (ExtremlymTorrents.Me).mp37.13 MB
 Bitza 08 Fack (ExtremlymTorrents.Me).mp36.79 MB
 Bitza 06 Unde nu va asteptati (ExtremlymTorrents.Me).mp36.43 MB
 Bitza 05 Nopti albe (cu Ombladon si FreakaDaDisk) (ExtremlymTorrents.Me).mp36.38 MB
 Bitza 07 Sare-n aer (cu Doc si Dj PartyBusta) (ExtremlymTorrents.Me).mp36.2 MB
 Bitza 01 Procedee (ExtremlymTorrents.Me).mp35.39 MB
 Bitza 10 Jurnal de cord (ExtremlymTorrents.Me).mp34.41 MB
 Cover.jpg105.65 KB
 ExtremlymTorrents.png101.51 KB
 XTRTeam TrackList.nfo2.33 KB

Description



XTRTeam - ExtremlymTorrents.Me

---------------------------------------------------------------------------------------
La 10 ani de la "Sevraj", Bitză lansează cel de-al șaselea album solo, intitulat "Liniște".
Discul este strucurat pe două părți, prima dintre ele putând fi ascultată în articol.



---------------------------------------------------------------------------------------
Albumul “Liniște” conține 20 de piese structurate în două materiale distincte – “Liniște – partea 1” și “Liniște – partea 2″, exclusiv în format digital. Dacă prima parte a fost lansată pe 22 mai 2014, partea a doua a materialului va fi lansată la finalul acestui an.

“Liniște – partea 1” conține 10 dintre cele mai cunoscute piese ale lui Bitză, alături de piese nelansate, și are ca invitați nume de referință din hip-hop-ul românesc – Ombladon, FreakaDaDisk, Planet H Doc, Subsemnatu, Alan și Kepa, și Dj PartyBusta.


---------------------------------------------------------------------------------------
“Știu că e un album așteptat, nu am mai scos niciun material de patru ani, dar, între timp, am lucrat și înregistrat foarte multe piese. Ăsta este motivul pentru care m-am hotărât să scot “Liniște” în două părți”, spune Bitză.
“Anul acesta se împlinesc 10 ani de când am lansat primul LP, “Sevraj”, o ocazie foarte bună pentru a scoate un dublu album.”

---------------------------------------------------------------------------------------

Albumul “Liniște – partea 1” poate fi achiziționat în format digital de pe iTunes.

Setlist “Liniște – partea 1″ – Bitză:

01. Procedee
02. Lasa poantele cu Subsemnatu
03. E seara cu Alan & Kepa
04. Liniste
05. Nopti albe pentru zile negre cu Ombladon si FreakaDadisk
06. Unde nu va asteptati
07. Sare-n aer cu Doc si Dj PartyBusta
08. Fack
09. Pasiunile inving legi
10. Jurnal de cord

---------------------------------------------------------------------------------------

Artist: Bitza
Anul: 2014
Gen: Hip Hop
Album: Liniște – partea 1
Source: ExtremlymTorrents.Me
CDRip: XTRTeam

---------------------------------------------------------------------------------------

Sharing Widget


Download torrent
64.92 MB
seeders:1
leechers:0
Bitza - Liniste partea 1 (ExtremlymTorrents) 2014 Album